Воскресенье, 16.06.2024, 04:51
СПОРТИВНО-МЕДИЦИНСКИЙ КОМИТЕТ
 и отдел спортвно-медицинского обеспечения 
 
ФЕДЕРАЦИИ ФУТБОЛА  УКРАИНЫ
 

 
Меню сайта

 
 
 
 
 

 

До уваги медичних служб футбольних клубів України

 

 

 

Шановні колеги!

 

У відповідності до Антидопінгового регламенту ФФУ, Заборонений список ВАДА 2017 буде застосовуватись до усіх змагань під егідою ФФУ починаючи з 1 січня 2017 року.

 

У зв’язку з цим, у цьому листі міститься коротке зведення змін у порівнянні із Забороненим Списком 2016 року. Ця інформація є також доступною на сайті ВАДА (www.wada-ama.org).

 

Головні поправки до Списку 2017 року

 

Речовини та методи, котрі є завжди забороненими (під час змагань та поза ними)

 

S1: Анаболічні агенти

 

·        Було додано 5α-андрост-2-ен-17-он, широко відомий як «Дельта-2» чи 2-андростенон, у якості прикладу метаболіту ДГЕА (Дегідроепіандростерон). Останнім часом його було виявлено у біологічних активних добавках.

 

S2: Пептидні гормони, фактори росту, подібні речовини та міметики

 

·        Щоб розширити сферу застосування поняття «Агенти, які стимулюють вироблення еритропоетину», були додані інгібітори GATA (наприклад, K-11706) і інгібітори трансформуючого фактору росту-β (TGF-β) (наприклад, сотатерцепт, луспатерцепт).

 

·        Молідустат було додано у якості ще одного прикладу стабілізатора HIF.

 

·        Кобальт: повторно роз’яснено, що вітамін B12, який містить кобальт, не є забороненим.

 

 

 

S3: Бета-2 Агоністи

 

·        Були додані приклади селективних і неселективних бета-2-агоністів (фенотерол, формотерол, хігенамін, індакатерол, олодатерол, прокатерол, репротерол, сальбутамол, сальметерол, тербуталін, вілантерол).

 

·        Було показано, що хігенамін входить до складу рослини Tinospora crispa (тіноспора ребриста), яка може зустрічатися в деяких біологічно активних добавках і є, за даними ВАДА, неселективним бета‑2‑агоністом.

 

·        Були уточнені параметри дозування сальбутамолу, щоб роз’яснити, що повна 24-годинна доза не повинна вводитися в один момент.

 

·        Була вказана максимальна доза сальметеролу у відповідності до рекомендацій виробника.

 

S4. Гормони і модулятори метаболізму

 

·        Було додано Андроста-3,5-дієн-7,17-діон (арімістан) у якості нового прикладу інгібітору ароматази.

 

Заборонені методи

 

М1: Маніпуляції з кров’ю та її компонентами

 

·        Було дозволено введення додаткового кисню шляхом інгаляції, але не внутрішньовенно. Щоб роз’яснити цей момент, формулювання розділу M1.2 змінено на «за винятком додаткового кисню, що вводиться шляхом інгаляції».

 

Речовини та методи, котрі є забороненими під час змагань

 

S6: Стимулятори

 

·        До розділу S6.a було додано лісдексамфетамін, тому що він є неактивними проліками амфетаміну.

 

·        З причини відсутності INN для метилгексанаміна, було додано його назву за номенклатурою Міжнародного союзу теоретичної та прикладної хімії (IUPAC), 4‑метилгексан-2-амін. Для метилгексанаміна існує ряд інших синонімічних назв, включаючи 1,3-диметиламиламін, диметилпентиламін; метилгексамін; метилгексанамін; 1,3‑диметилпентиламін.

 

·        Звичайне вживання харчових продуктів не призведе до рівнів фенилетиламіна, які були б достатніми для реєстрації Несприятливого результату аналізу.

 

S7: Наркотики

 

·        Було додано нікоморфін. Це опіоїдний анальгетик, який перетворюється на морфін після введення.

 

Дозвіл на терапевтичне застосування (ДТЗ)

 

Правила і процедури ФФУ, які регламентують використання ДТЗ, котрі є узгодженими з аналогічними правилами і процедурами УЕФА, залишаються такими ж, як і в 2016 році, окрім змін до Забороненого списку. Гравці, які беруть участь у змаганнях ФФУ, котрі змушені використовувати заборонені речовини або заборонені методи в терапевтичних цілях, повинні отримати попередній дозвіл від ФФУ, використовуючи заявочний формуляр ДТЗ.

 

Заявочний формуляр ДТЗ має бути заповнений і підписаний гравцем та його лікарем, а потім відправлений з повним пакетом медичних доказів до Спортивно-Медичного відділу ФФУ (конфіденційний факс + 38044 521 06 27). Окрім випадків надання термінової медичної допомоги, лікарський персонал не має права використовувати заборонену речовину, або заборонений метод до отримання дозволу на терапевтичне застосування від ФФУ.

 

ДТЗ, виданий УЕФА, автоматично вважається дійсним для всіх змагань під егідою ФФУ.

 

Відповідальність

 

Гравці повинні бути поінформовані, що перевірки на наявність допінгу можуть проводитись у будь-який час під час змагань та поза ними. Враховуючи дисциплінарні наслідки, котрі можуть спіткати гравця у разі порушення антидопінгових правил, ми закликаємо, щоб усі гравці були поінформовані належним чином про ризики при прийомі медикаментів у будь-якій формі та про харчові добавки.

 

Будь-ласка, направте цей лист до футбольних клубів для їх медичного персоналу, який, в свою чергу, поінформує гравців. Заборонений список, формуляри, а також Антидопінговий регламент ФФУ є доступними на веб-сайті Спортивно-медичного комітету ФФУ: http://smk-ffu.at.ua/

 

Як завжди, з будь-яких питань стосовно антидопінгу та спортивної медицини, звертайтеся за телефоном\факсом +38044 521 06 27, або електронною адресою dcc@ffu.org.ua

  

___________________________________________________________________

Звертаємо Вашу увагу на те, що згідно директив УЕФА та ФІФА, Федерація футболу України продовжує проводити позазмагальне тестування на допінг у професіональних командах України з футболу. Згідно «Регламенту проведення допінг-контролю у змаганнях з футболу серед команд професіональних клубів України», нагадуємо Вам, що усі команди Прем’єр Ліги можуть бути піддані допінг-контролю у будь-який момент без попередження.

____________________________________________________________________

Инструкции для организаторов по оснащению комнаты допинг-контроля.
 
__________________________________________________
Регламент допинг-контроля FIFA 2016
 
 
 
 _______________________________________________________
 
 
Форма входа

Поиск

Календарь
«  Июнь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Copyright MyCorp © 2024Бесплатный конструктор сайтов - uCoz